Про журнал

Фокус та сфера інтересів журналу

"Inter Collegas" – це медичний науковий журнал, що видається англійською мовою з національною та закордонною аудиторією. Мета видання полягає в  публікації результатів оригінальних наукових досліджень у галузі експериментальної та клінічної медицини, ознайомленні широкого кола вчених та медиків з новітніми досягненнями медичної науки та практики. Категорія читачів - представники медичних та біологічних спеціальностей, спеціалісти  практичної охорони здоров’я, інтерни, студенти медичних шкіл.

  • Для читачів

Запрошуємо наших читачів підписатися на розсилку новин. Для цього Вам потрібно зареєструватися. Реєстрація дозволить Вам взяти на себе роль автора, а також отримати останній номер журналу. Таким чином, видавці журналу отримають відгук про інтерес читача. Дивиться також інформацію щодо конфіденційності публікацій.

  • Для авторів

Ви хочете зробити публікацію в Inter Collegas? Будь ласка, перегляньте розділ «підготовка рукопису до подання», де ви можете ознайомитись з редакційною політикою та вимогами до рукописів. Потенційним авторам потрібно зареєструватися у ролі Автора, увійти до свого акаунта та заповнити форму, яка потрібна для надсилання тексту рукопису.

  • Для бібліотекарів

Ми сподіваємось, що працівники бібліотек внесуть цей журнал до свого списку електронних журналів. Ця видавнича система була створена для того, щоб академічні та наукові бібліотеки могли організовувати власні електронні журнали для викладачів та дослідників. Детальніше про ці можливості можна охзнайомитися на сайті розробників Проекту Громадських Знань.

Процес рецензування

Експертна перевірка включає в себе подвійне сліпе (анонімне) рецензування, при якому автор та рецензенти не знають імен один одного, а кількість рецензентів складає не менше трьох.

Процедуру рецензування проходять всі статті, подані до редакції, за винятком рецензій та інформаційних повідомлень.

Основна мета рецензування - сприяти суворому відбору авторських рукописів для публікації та надати конкретні рекомендації щодо їх вдосконалення.

Рукописи статей рецензують незалежні експерти, які призначаються редакцією журналу.

Редакція направляє відгуки авторам рукописів в електронному або письмовому вигляді без зазначення імені рецензента.

Автори мають право зазначати у супровідному листі імена тих спеціалістів, яким, на їх думку, не повинні надсилати рукопис на рецензію у зв'язку з можливим конфліктом інтересів (ця інформація є конфіденційною та враховується редакцією, коли проводиться організація огляду статей).

Рецензент зобов’язаний: оцінити науково-методологічний рівень статті, визначити її практичну цінність, теоретичне та наукове значення, встановити відповідність статті принципам етики в наукових публікаціях та надати рекомендації щодо усунення випадків їх порушення; розглянути надану статтю протягом встановленого редакцією періоду та надіслати до редакції (електронною поштою), за необхідностю, аргументовану відмову від рецензії або письмову рецензію рукопису, в кінці якої, на основі аналізу про готовність матеріалу, робиться висновок про можливість публікації статті; дотримуватися принципу конфіденційності, не робити копії рукопису, що надійшов на рецензування, або використовувати знання про зміст статті до її публікації; за необхідністю, зробити звіт про всі конфлікти інтересів, які можуть вплинути на його думку про рукопис.

Рецензент має право відмовити в огляді певної статті, якщо він вважає це виправданим; подати заявку з вимогою продовжити термін розгляду з урахуванням існуючих умов для найбільш об’єктивної оцінки якості наданих матеріалів; просити відкритого спілкування з автором та відмовитися проводити анонімний огляд.

За наявності негативних відгуків на рукопис статті або на її перероблену версію стаття відхиляється з обов’язковим повідомленням автора про причини такого рішення. Стаття, яку відхилив рецензент, більше не переглядається.

Політика відкритого доступу

Цей журнал забезпечує відкритий доступ до його змісту виходячи принципу, що надання вільного доступу до досліджень сприяє розширенню глобального обміну знаннями.

Етика публікацій

Редакція наукового видання "Inter Collegas" дотримується етичних принципів, прийнятих міжнародним співтовариством, зокрема тих, що відображені в рекомендаціях Комітету з Етики Публікацій (COPE), а також враховує досвід авторитетних міжнародних журналів та видавництв.

З метою забезпечення високої якості наукових статей, визнання громадськістю наукових результатів, отриманих автором, кожен член редакційної колегії та рецензент повинен дотримуватися етичних стандартів, норм і правил. Дотримання норм етики наукових публікацій сприяє забезпеченню прав авторів на інтелектуальну власність, підвищенню якості публікації та виключенню можливості неналежного використання захищених авторським правом матеріалів.

Автори статей під час надсилання матеріалів до журналу несуть відповідальність за новизну та достовірність результатів наукових досліджень; гарантують оригінальність результатів дослідження, зазначених у рукописі. Позичені фрагменти чи судження слід включати до змісту статті з обов’язковим зазначенням автора (авторів) та першоджерел з відповідним посиланням. Плагіат у будь-якій формі, включаючи цитування, перефразування або привласнення прав на результати досліджень інших людей, є неетичним та неприйнятним. Автори не повинні використовувати інформацію, отриману приватно, без відкритого письмового дозволу, а також не повині допускати фальсифікації даних. Автори не повинні подавати рукописи, які надсилаються до інших видань або перебувають на розгляді, а також подавати до розгляду статті, опубліковані в інших виданнях.

Всі подані авторами статті перевіряються редакцією на відсутність плагіату. Якщо виявляються будь-які форми плагіату, стаття повертається автору без подальшої публікації в журналі.

Основні етичні норми, якими повинні керуватися суб'єкти процесу розгляду:

- якщо рецензент не впевнений, що його кваліфікація відповідає рівню та напрямку досліджень, представленим у статті, він повинен утриматися від подальшого рецензування;

- метою рецензента є об’єктивна оцінка якості представленої статті та визначення ступеня її відповідності науковим, літературним та етичним стандартам;

- у процесі рецензування слід залишити особисті інтереси окремих людей та поважати інтелектуальну незалежність авторів;

- для забезпечення права кожного автора на інтелектуальну власність рецензенту забороняється використовувати будь-які дані дослідження та висновки автора без його дозволу;

- якщо між результатами дослідження та особистими переконаннями рецензента існує конфлікт інтересів, або якщо між рецензентом та автором існують професійні чи особисті стосунки, що може вплинути на судження рецензента, рецензент повинен повернути статтю із зазначенням конфлікту інтересів;

- пріоритетним правилом є конфіденційність статті, що переглядається, забороняється розголошувати інформацію зі статті, яка ще не оприлюднена, або обговорювати висновки та рекомендації автора з іншими колегами (за винятком якщо рецензент потребує чиєїсь спеціальної консультації, для проведення якої потрібен дозвіл редакції);

- звинувачення у плагіаті вимагає від рецензента вагомого обґрунтування власних зауважень; будь-яка претензія на плагіат чи необ'єктивні цитати повинна супроводжуватися відповідним посиланням (висновки рецензента не повинні бути необгрунтованими та повинні мати серйозні підстави для висновків щодо плагіату);

- у випадку, якщо рецензент сумнівається у плагіаті, авторстві чи фальсифікації даних, він повинен обов'язково звернутися до редакції з вимогою колективного перегляду статті автора;

- оскільки рецензент повинен відзначити будь-які випадки недостатнього цитування авторами робіт інших вчених, що працюють у галузі статті, що рецензується, коментарі щодо недостатнього цитування власних досліджень рецензента можуть бути визнаними необ'єктивними;

- підтримка регулярної періодичності публікацій вимагає від рецензента високої самодисципліни, яка полягає у своєчасному поданні рецензії на статтю та повазі до авторів статті (у разі прояву некоректного ставлення до авторів або систематичне надання неякісних оглядів, або недотримання строків подання рецензій, діяльність рецензента припиняється);

- той факт, що рецензенту забороняється використовувати або розголошувати неопубліковану інформацію або аргументацію автора, не вважається суперечливим етичним нормам у разі припинення деяких власних досліджень рецензента, якщо вони здаються неефективними на його думку.

Маркетингова політика

Редакція журналу Inter Collegas проголошує ексклюзивне право на будь-які маркетингові заходи, що проводяться від імені журналу, щоб уникнути введення в оману потенційних читачів чи авторів.

Реклама

Ми відкриті для реклами від промисловості, закладів охорони здоров’я, медичних журналів та інших легальних медичних компаній / заходів. Ми настійно рекомендуємо забороняти будь-які взаємозв'язки між вмістом рукопису та рекламою.

Для отримання інформації про банер звертайтесь до редакційної колегії (as.shevchenko@knmu.edu.ua). Остаточне рішення щодо валідності оголошень буде прийнято на засіданні редакційної колегії.

Індексація журналу , Zenodo.

Профіль журналу в Гугл Академії, у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, в Index Copernicus, Zenodo.