Подання
Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Важливою частиною процесу подання рукопису є зобов’язання авторів перевірити відповідність матеріалу усім наведеним нижче пунктам. У разі недотримання цієї вимоги редакція має право повернути поданий рукопис авторам.
  • Автор (уповноважений автор) подає в редакцію рукопис, що раніше не публікувався та не знаходиться на розгляді в іншому журналі. Порушення цієї вимоги призведе до відхилення рукопису та припинення майбутньої співпраці редакцією з усіма всіх авторами. Рукопис, всі його нові версії зі змінами після рецензування та редагування мають бути погоджені з усіма авторами.
  • Файл подається у форматі OpenOffice або Microsoft Word, через сайт журналу або на електронну пошту as.shevchenko@knmu.edu.ua, або на Вайбер чи Телеграм +38 063 069 9000.
  • Веб-посилання літературних джерел у стилі Ванкувер супроводжуються DOI та PMID, або URL. Самоцитування не має перевищувати 10 %, цитування матеріалів конференцій – 30 %. Посилання на джерела росії заборонені.
  • Текст подається надрукованим 14-кеглевим шрифтом з інтервалом 1,5, всі поля 2 см, абзацний відступ 1 см. Просимо не використовувати підкреслення та автоматичні списки. Всі рисунки (мінімальною роздільною здатністю 300 dpi) та таблиці розміщуються в тексті рукопису одразу після їх згадування в тексті. Якщо таблиця або рисунок один - вони не нумеруються.
  • Резюме англійською мовою має містити 1800–2000 символів. Резюме українською має бути ідентичним резюме англійською. Резюме оригінальної статті (власне клінічне, експериментальне або теоретичне дослідження) має бути структуровано, як сама стаття: Вступ, Мета, Матеріал та методи, Результати, Обговорення (останні 2 розділи можуть бути поєднані в Результати та Обговорення), Висновки. Ключові слова (3–6 слів або словосполучень) не мають повторювати слова назви. Тип таких статей як огляд літератури, методична стаття, лекція, клінічний випадок, рецензія або коротке повідомлення мають бути зазначені у назві статті або в резюме.
  • Отриманий редакцією рукопис перевіряється на плагіат, передається на сліпе рецензування. Рецензенти можуть порекомендувати: 1) прийняти статтю як є; 2) внести виправлення та надати на повторне рецензування; 3) внести зміни та опублікувати; 4) відхилити. Остаточне рішення приймає редакція. Зауваження рецензентів вносяться до тексту рукопису, передаються автору (відповідальному автору). Виправлений рукопис автор (відповідальний автор) знову надсилає до редакцію. Якщо всі виправлення зроблені, або якщо відповіді на всі зауваження надані, задовольняють рецензентів та редакторів, стаття передається на мовне редагування. Після перевірки якості англійського тексту редакція верстає статтю та передає автору на перевірку. Після схвалення автором стаття публікується in press (із загальною кількістю сторінок, з активованим DOI). Після публікації мінімум 9 статей in press редакція додає до статті інтервал сторінок, до збірки – обкладинку та зміст, і повідомляє всім авторам про завершення роботи над черговим номером журналу.
  • Редакція спілкується з приводу статей лише з їх авторами (відповідальним автором).
  • Публікації статей у журналі безкоштовні.
  • У взаємовідносинах авторів, редакції та рецензентів редакція орієнтується на етичні правила COPE (Committee on Publication Ethics) https://publicationethics.org
  • Договір про передачу прав на використання твору
    1. Цей Договір про передачу прав на використання твору від Співавторів видавцю (далі Договір) укладений між всіма Співавторами твору, в особі Відповідального автора, та Харківським національним медичним університетом (далі Університет), в особі уповноваженого представника Редакції наукових журналів (далі Редакції).
    2. Цей Договір є договором приєднання у розумінні п.1 ст. 634 Цивільного кодексу України: тобто є договором, «умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору». Стороною, що встановила умови цього договору, є Університет.
    3. Якщо авторів більше одного, автори обирають Відповідального автора, який спілкується із Редакцією від свого імені та від імені всіх Співавторів щодо публікації письмового твору наукового характеру (статті або рецензії, далі Твору).
    4. Договір починає свою дію від моменту подачі рукопису Твору Відповідальним автором до Редакції, що підтверджує наступне:
    4.1. всі Співавтори Твору ознайомлені та згодні з його змістом, на всіх етапах рецензування та редагування рукопису та існування опублікованого Твору;
    4.2. всі Співавтори Твору ознайомлені та згодні з умовами цього Договору.
    5. Опублікований Твір знаходиться в електронному вигляді у відкритому доступі на сайтах Університету та будь-яких сайтах та в електронних базах, в яких Твір розміщений Університетом, та доступний читачам на умовах ліцензії "Creative Commons (Attribution NonCommercial Sharealike 4.0 International)" або більш вільних ліцензій "Creative Commons 4.0".
    6. Відповідальний автор передає, а Університет одержує невиключне майнове право на використання Твору шляхом розміщення останнього на сайтах Університету на весь строк дії авторського права. Університет приймає участь у створенні остаточної версії Твору шляхом рецензування та редагування рукопису статті або рецензії, наданої Редакції Відповідальним автором, перекладу Твору на будь-які мови. За участь Університету у доопрацюванні Твору Співавтори згодні оплатити рахунок, виставлений їм Університетом, якщо така оплата передбачена Університетом. Розмір та порядок такої оплати не є предметом цього договору.
    7. Університет має право на відтворення Твору або його частин в електронній та друкованій формах, на виготовлення копій, постійне архівне зберігання Твору, розповсюдження Твору у мережі Інтернет, репозиторіях, наукометричних базах, комерційних мережах, у тому числі за грошову винагороду від третіх осіб.
    8. Співавтори гарантують, що рукопис Твору не використовує твори, авторські права на які належать третім особам.
    9. Співавтори Твору гарантують, що на момент надання рукопису Твору до Редакції майнові права на Твір належать лише їм, ні повністю, ні в частині нікому не передані (не відчужені), не є предметом застави, судового спору або претензій з боку третіх осіб.
    10. Твір не може бути розміщений на сайтах Університету, якщо він порушує права людини на таємницю її особистого і сімейного життя, завдає шкоди громадському порядку та здоров’ю.
    11. Твір може бути відкликаний Редакцією з сайтів Університету, бібліотек та електронних баз, де він був розміщений Редакцією, у випадках виявлення порушень етики авторів та дослідників, без будь-якого відшкодування збитків Співавторів. На момент подачі рукопису до Редакції та всіх етапів його редагування та рецензування, рукопис не має бути вже опублікованим або поданим до інших редакцій.
    12. Передаване за цим Договором право поширюється на територію України та зарубіжних країн.
    13. Правами Співавторів є вимога зазначати їх імена на всіх екземплярах Твору чи під час будь-якого його публічного використання чи публічного згадування про Твір; вимога збереження цілісності Твору; законна протидія будь-якому перекрученню чи іншому посяганню на Твір, що може нашкодити честі і репутації Співавторів.
    14. Співавтори мають право контролю своїх особистих немайнових прав шляхом ознайомлення з текстом (змістом) і формою Твору перед його публікацією на сайтах Університету, при передачі його поліграфічному підприємству для тиражування чи при використанні Твору іншими способами.
    15. За Співавторами, окрім непереданих за цим Договором майнових прав та із урахуванням невиключного характеру переданих за цим Договором прав, зберігаються майнові права на доопрацювання Твору та на використання окремих частин Твору у створюваних Співавторами інших творів.
    16. Співавтори зобов’язані повідомити Редакцію про всі помилки в Творі, виявлені ними самостійно після публікації Твору, і вжити всіх заходів до якнайшвидшої ліквідації таких помилок.
    17. Університет зобов'язується вказувати імена Співавторів на всіх екземплярах Твору під час будь-якого публічного використання Твору. Перелік Співавторів може бути скорочений за правилами формування бібліографічних описів, визначених Університетом або третіми особами.
    18. Університет зобов'язується не порушувати цілісність Твору, погоджувати з Відповідальним Автором усі зміни, внесені до Твору у ході переробки і редагування.
    19. У випадку порушення своїх зобов'язань за цим Договором його сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та чинним законодавством України. Всі спори за Договором вирішуються шляхом переговорів, а якщо переговори не вирішили спору – у судах міста Харкова.
    20. Сторони не несуть відповідальності за порушення своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно сталося не з їх вини. Сторона вважається невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів для належного виконання зобов'язання.
    21. Співавтори несуть відповідальність за правдивість викладених у Творі фактів, цитат, посилань на законодавчі і нормативні акти, іншу офіційну документацію, наукову обґрунтованість Твору, всі види відповідальності перед третіми особами, що заявили свої права на Твір. Співавтори відшкодовують Університету усі витрати, спричинені позовами третіх осіб про порушення авторських та інших прав на Твір, а також додаткові матеріальні витрати, пов'язані з усуненням виявлених недоліків.

Вказівки для авторів

Рекомендована структура оригінальних статей

Вступ
Мета
Матеріал і методи
Результати
Обговорення (результати та обговорення)
Висновки
Декларації:
- Заява про розкриття інформації
- Прозорість даних
- Заява про етику
- Джерела фінансування та подяки
- Згода на публікацію

Інформація про всіх авторів англійською та українською мовами має містити відомості про Прізвище, Ім’я та По Батькові, наукове звання, посаду, відділ, кафедру, установу (без абревіатур), місто, країну, адресу для листування з поштовим  індексом, e-mail, ORCID, телефон. Телефон не публікуємо.

Поточні вимоги до оформлення статей всіх журналів ХНМУ - https://msz.knmu.edu.ua/article/view/742/726

Положення про конфіденційність

Імена та адреси електронної пошти, введені на цьому веб-сайті журналу, будуть використовуватися виключно для зазначених цілей цього журналу і не будуть надані для будь-яких інших цілей або будь-якій іншій стороні.